WWN Events Evolve 125 WXW Amerika ist Wunderbar DDT Coming to America
Kaiju Big Battel 25th Silver Jubilee Shimmer 113 Mercury Rising 2019
More Than Mania Wrap Up Party _ _
GCW Collective Independent Wrestling TV Family Reunion Josh Barnett's Bloodsport Interspecies Wrestling Boner Jam IV
AIW Slumber Party Massacre Chikara Once Upon a Beginning Black Label Pro Adventures in Wrestling
Joey Janella's Spring Break III Part #1 Blackcraft Wretling No Apologies GCW Orange Cassidy...
IWF Unstoppable Joey Janela's Spring Break III Part 2 _
Wrestlecon Events Hitchcock Memorial Supershow DDP's Birthday Bash Workshop U.S. vs. The World
RevPro UK Joey Ryan's Penis Party PWR Pancakes & Piledrivers III
Rahway Cards Does Funny = Money? Impact Wrestling United We Stand Chaotic Wrestling Chaos for a Cause
CZW vs. Wrestle Pro _ _
NYC Arena Cards Destiny & Fight Club Pro Fight for Destiny IPW U.K. Stardom American Dream 2019
House of Glory Culture Class 19 _ _
ROH / New Japan Festival of Honor G1 Supercard Bullet Club Block Party
Misc. Cards MLW Rise of the Renegades MLW Battle Riot 2 Pizza Party Wrestling
UPWA Undeniable MurderMania Night #1 Battle Club Pro Women Crush Wednesday
MurderMania Night #2 NYWC A Matter of Pride FTW Sacred Heart Slam Forever!
Uncanny Attractions Drags & Dropkicks Alfredo Palenque's Lucha Libre en el Bronx Capitol Wrestling Ready or Not
Squared Circle Project Family Friendly Wrestling RescueMania _
Misc. Events Wrestlemaniac with Mick Foley WaleMania V F4WMania~!
DZ & Friends Sloberknocker Sessions with Jim Ross On Your Mark Wrestling
What Happened in 83 Weeks Escape from New York _





WWN Live - Evolve 125


April 4, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing 650
Shown live on WWN
  1. Adrian Jaoude submitted Harlem Bravado.

  2. Kazusada Higuchi pinned Curt Stallion.

  3. AR Fox & Leon Ruff beat Alex Reynolds & John Silver when Fox made the pin.

  4. Anthony Henry TKO Darby Allin.

  5. Angelo Dawkins pinned Colby Corino.

  6. WWN Champ JD Drake pinned Angelo Dawkins.

  7. Montez Ford pinned Shane Strickland.

  8. EvolveTag Champs Eddie Kingston & Joe Gacy beat Takeshita & Mao.

  9. Evolve Champ Austin Theory pinned Kyle O'Reilly.
Return to top of page









WWN Live - WXW Amerika ist Wunderbar


April 4, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing 500
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. Ortiz & Santana beat Jurn Simmons & Alexander James when James was pinned.

  2. Avalanche pinned Darby Allin.

  3. Jordynne Grace pinned Yuu.

  4. WXW Shotgun Champ Emil Sitoci pinned Marius Al Ani.

  5. Lucky Kid submitted David Starr.

  6. Chris Brookes pinned Absolute Andy.

  7. WXW Tag Champs Kyle Fletcher & Mark Davies beat JD Drake & Anthony Henry when Henry was pinned.

  8. WXW Champ Bobby Gunns submitted Shigehiro Irie.
Return to top of page









WWN Live - DDT Coming to America


April 4, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing 650
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. Makoto Oishi pinned Saki Akai to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title.

  2. Soma Takao & Tetsuya Endo beat Yukio Sakaguchi & Masahiro Takanashi (9:27) when Endo submitted Takanashi.

  3. Kazuki Hirata won a "battle royal" (11:36). Also in the match were Makoto Oishi, Saki Akai, Yoshihiko, Kikutaro, Colt Cabana, Mizuki Watase, and Yuu. During the match, Yoshihiko submitted Oishi to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title and then Hirata pinned Yoshihiko to win he title.

  4. Kazusada Higuchi & Harashima beat Akito & Ethan Page and Shigehiro Irie & Jason Kincaid (8:54) in a "three way" match when Harashima pinned Akito.

  5. Sanshiro Takagi pinned Mao (12:26) in a "weapons rumble" match.

  6. Miyu Yamashita pinned Maki Itoh (6:49).

  7. Joey Ryan & Royce Isaacs beat Danshoku Dino & Antonio Honda (13:19) when Ryan pinned Honda.

  8. Daisuke Sasaki pinned Konosuke Takeshita (19:00) to win the KO-D Openweight Title.

  9. Tetsuya Endo pinned Daisuke Sasaki (4:03) to win the KO-D Openweight Title.

  10. Makoto Oishi pinned Saki Akai to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title.

  11. Kazuki Hirata pinned Makoto Oishi to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title.

  12. Maki Itoh pinned Kazuki Hirata to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title.

  13. Danshoku Dino pinned Maki Itoh to win the DDT Iron Man Heavy Metal Title.
Return to top of page









WWN Live - Kaiju Big Battel 25th Silver Jubilee


April 4, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing ???
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. Silver Potato beat 13.

  2. Dusto Bunny beat Gomi-Man via DQ.

  3. American Beetle beat Hell Monkey via DQ.

  4. American Beetle & Sun Buster beat Hell Buster & The Grudyin.

  5. Burger Bear beat Tucor.

  6. Paco Pedro Plantain beat DW Cycloptopuss III & Sku'illra to win the KBB Tag Title.

  7. Power Ranjuru beat Eberus to win the KBB Grand Title.
Return to top of page









WWN Live - Shimmer 113


April 5, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing ???
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. Samantha Heights beat Dust to win the Heart of Shimmer Title.

  2. Kris Wolf, Ashley Vox, Delmi Exo, & Solo Darling beat Charli Evans, Jessica Troy, Zoe Lucas, and Steph De Lander.

  3. Tessa Blanchard beat Britt Baker.

  4. Shimmer Tag Champs Mercedes Martinez & Cheerleader Melissa beat Holidead & Thunder Rosa.

  5. Shazza McKennzie beat Su Yung.

  6. Allysin Kay beat Kris Statlander.

  7. Hyan beat Veda Scott, Brittany Blake, Brandi Lauren, Allie Recks, Shotzi Blackheart, Indi Hartwell, and Leva Bates in a "scramble" match.

  8. Shimmer Champ Nicole Savoy beat Hiroyo Matsumoto.
Return to top of page









WWN Live - Mercury Rising 2019


April 5, 2019 in Queens, NY
Club La Boom drawing 300
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. FIP Champ Anthony Henry submitted Absolute Andy.

  2. Anthony Greene beat Barrett Brown, Colby Corino, Cyrus Satin, Harlem Bravado, John Silver, and Shotzi Blackheart in an "elimination" match.
    • Blackheart pinned Satin.
    • Corino pinned Silver.
    • Blackheart pinned Brown.
    • Bravado pinned Blackheart.
    • Greene pinned Corino.
    • Greene pinned Bravado.

  3. TJPW Princess of Princess Champ Miyu Yamashita TKO Allysin Kay to win the Shine Title.

  4. Austin Theory & Brandi Lauren beat Darby Allin & Priscilla Kelly when Lauren pinned Kelly.

  5. Eddie Kingston, Joe Gacy, & Shane Strickland beat Alexander James, Jurn Simmons, & Marius Al-Ani when Strickland pinned Al-Ani.

  6. WWN Champ JD Drake pinned Kazusada Higuchi.

  7. Daisuke Sasaki, Soma Takao, & Tetsuya Endo beat Adrian Alanis, AR Fox, & Leon Ruff when Endo pinned Alanis.
Return to top of page









WWN Live - More Than Mania Wrap Up Party


April 6, 2019 in Brooklyn, NY
Bell House drawing ???
Shown live on WWN & Fite.tv
  1. Kung-Fu Chicken Noodle & Silver Potato. beat Honey Nut & Pig Bear.

  2. Burger Bear beat Hot Cop.

  3. Dusto Bunny & Faiden beat Gomi-Man & Mizuki Watase.

  4. Konosuke Takeshita & Sanshiro Takagi beat Aramis & Super Minion 13.

  5. KBB Tag Champs Paco & Pedro Plantain beat Ice Ice Kinder & The Manga King.

  6. Blanco Loco & Sun Buster beat Su Yung & Tucor.

  7. American Beetle & Power Ranjuru beat Dr. Cube & Hell Monkey.
Return to top of page










GCW Collective
Independent Wrestling TV Family Reunion


April 4, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. IWTV Champ Orange Cassidy beat Jonathan Gresham (3rd - 0:44) in two straight falls of a "European rules" match.
    • Cassidy pinned Gresham (1st - 4:09).
    • Cassidy pinned Gresham (3rd - 0:44).

  2. Space Monkey, Shane Sabre, & Brett Michael David beat Kody Lane, Justin Sane & Kobe Durst (8:35) when David pinned Lane.

  3. Red Eagle beat Mike Verna, Ethan Page, Arik Cannon, Mikey, and Ophidian (7:12) in a "six way" match when he pinned Ophidian.

  4. Jack Bonza, Mick Moretti, & Bel Pierce vs. Caveman Ugg, Unsocial Jordan, & Steph DeLander (9:04).

  5. Isaias Velasquez & Kylie Rae beat Robert Anthony & Shotzi Blackheart (9:35) when Rae submitted Anthony.

  6. IWTV Action Champ AC Mack beat Fred Yehi (7:02).

  7. Kris Stadtlander & Solo Darling beat Shazza McKenzie & Jessica Troy (8:02) when Stadtlander pinned McKenzie.

  8. O'Shay Edwards, Mr Brickster, & Cabana Man Dan beat Brett Ison, Kevin Ku, & Dominic Garrini (9:05) when Cabana pinned Ku.

  9. Gary Jay beat Jake Parnell (19:40) in a "last man standing" match.
Return to top of page









GCW Collective - Josh Barnett's Bloodsport


April 4, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Dominic Garrini beat Phil Baroni (4:12)via DQ.

  2. J.R. Kratos KO Simon Grimm (9:10).

  3. Davey Boy Smith, Jr. submitted Killer Kross (12:34).

  4. Masashi Takeda TKO Jonathan Gresham (7:01).

  5. Chris Dickinson submitted Andy Williams (3:45).

  6. Frank Mir submitted Dan Severn (3:43).

  7. Hideki Suzuki TKO Timothy Thatcher (12:00).

  8. Josh Barnett drew Minoru Suzuki (25:00).
Return to top of page









GCW Collective
Interspecies Wrestling Boner Jam IV: Balls Out


April 4, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Sanchez beat Jigsaw, Tony Deppen, and Werewolf of Wall Street (6:26) in a "four corners" match.

  2. Jae Rukin beat Daniel Makabe (5:45).

  3. Timmy Lou Retton & White Mike beat Bill Carr & Dan Barry (8:30).

  4. ISW Champ Sexxxy Eddy beat Swoggle (6:16) in a "falls count anywhere" match.

  5. Sean Henderson won a "food fight" match (12:24). Also in the match were Boris the Russian Bear, Crustacean, George Gatten, Glaad Badd, Kyle Zachary, Nelson Pereira, OCH, Pasquale The Italian Chef, Red Eagle, Shawn Rice, Steve Weiner, Super Beetle, Tyler Murphy, and Terra Calaway.

  6. Fluffy the Killer Bunny beat Leon St. Giovanni (7:37).

  7. Andy Williams & Pepper Parks beat Lance Lude & Rob Killjoy (8:59).

  8. Chris Dickinson beat Chris Brookes (11:41).

  9. Matt Tremont beat Addy Starr, Jeff Cannonball, and Nick Gage (11:55) in a "four way Leo death" match to win the IW Title.
Return to top of page









GCW Collective - AIW Slumber Party Massacre


April 4, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Joshua Bishop submitted Dominic Garrini (11:26) in a "submit or surrender" match.

  2. Colt Cabana & Space Monkey beat Ethan Page & Maxwell Jacob Friedman (7:45).

  3. Nick Gage beat Mance Warner (11:46).

  4. Scott Steiner beat Swoggle (6:52).

  5. Shinjiro Ohtani beat Eddie Kingston (9:46).

  6. Damian 666 & Beastia 666 beat Bobby Beverly & Eric Ryan (9:33) in a "Mexican death" match.

  7. AIW Tag Champs Colin Delaney & Cheech beat Derek Director & Eddie Only, Russ Myers & T-Money, and Marino Tenaglia & Philly Collins (7:01) in a "four corners" match.

  8. Tom Lawlor beat Tim Donst, Matthew Justice, and Pretty Boy Smooth (18:35) in a "four way" match to win the AIR Absolute Title.
Return to top of page









GCW Collective - Chikara Once Upon a Beginning


April 5, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Cornelius Crummels & Sonny Defarge beat Chris Brookes & Kid Lykos.

  2. Missile Assault Man beat Boomer Hatfield.

  3. Jigsaw, Razerhawk, Chuck Taylor, & The Estonian Thunder Frog beat Arik Cannon, Cam Zagami, Hallowicked, & Hermit Crab.

  4. A-Kid beat Air Wolf.

  5. Chikara Young Lions Champ Still Life with Apricots and Pears beat Carlos Romo.

  6. Princess Kimber Lee beat The Whisper.

  7. Icarus, Tony Deppen, & Travis Huckabee beat Fire Ant, Green Ant, & Thief Ant.

  8. Chikara Grand Champ Dasher Hatfield beat Mark Angelosetti in a "ladder" match.
Return to top of page









GCW Collective
Black Label Pro Adventures in Wrestling


April 5, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Kobe Durst pinned Ethan Page in a "no holds barred" match to with the BLP Title.

  2. Independent Wrestling TV Champ Orange Cassidy pinned Bryan Alvarez.

  3. Dominic Garrini & Kevin Ku beat Manny Fernandez & Tank when Ku pinned Tank.

  4. Nick Gage pinned Swoggle.

  5. Allie Kat won a "battle royal." Also in the match were Aspyn Rose, Boomer Hatfield, Cabana Man Dan, Danhausen, Danny Adams, Derek Direction, Daniel C. Rockingham, Frisco Flame, Jay Freddie, Levi Shapiro, Maria Manic, Matt Knicks, O'Shay Edwards, Perry Von Vicious, Steph De Lander, and White Mike.

  6. AJ Mason, Curt Stallion, CW Anderson, & Gary Jay beat Chris Dickinson, Daniel Makabe, Jake Parnell, & Rory Gulak when Mason pinned Parnell.

  7. Jordynne Grace, Kylie Rae, Nicole Savoy, Samantha Heights, & Solo Darling beat Charli Evans, Indi Hartwell, Jessica Troy, Shazza McKenzie, & Zoe Lucas when Grace pinned Lucas.

  8. BLP Tag Champs Shane Sabre & Space Monkey beat Davey Vega & Mat Fitchett and Robbie Eagles & Sammy Guevara in a "three way" match when Monkey pinned Fitchett.

  9. Jonathan Gresham TKO Shigehiro Irie.
Return to top of page









GCW Collective - Joey Janella's Spring Break III Part #1


April 5, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing 650
Shown live on Fite.tv
  1. Marko Stunt pinned Joey Janela (16:00).

  2. Tony Deppen pinned Dustin Thomas (8:00).

  3. Jungle Boy won a "scramble" match (10:00). Also in the match were A-Kid, Jake Atlas, Australian Suicide, Slim J, and Shane Mercer.

  4. GCW Champ Nick Gage pinned Shinjiro Ohtani (10:00).

  5. The Invisible Man pinned Invisible Stan (7:00). The referee wearing special glasses to see the wrestlers (who didn't exist).

  6. Taka Michinoku pinned Orange Cassidy 98:00).

  7. Starman (Virgil) pinned Ethan Page (0:04).

  8. Masashi Takeda pinned Jimmy Lloyd (9:00) in a "death" match.
Return to top of page









GCW Collective - Blackcraft Wretling No Apologies


April 5, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. G-Raver pinned Shlak in a "devil's den" match.

  2. Shannon Jones & Duke Davis beat Dave & Jake Crist, Pepper Parks & Andy Williams, Damian 666 & Bestia 666, and Jurn Simmons & Alexander James in a "tornado" match to win the BCW Tag Title when Jones pinned Bestia.

  3. Matthew Justice pinned Gangrel.

  4. Harlow O'Hara & Vipress beat Machiko San & Kimber Lee when Vipress pinned Lee.

  5. Simon Grimm pinned Penta OM.

  6. Teddy hart beat Dick Justice, Luchasaurus, Matt Cross, Mechawolf, and Rey Fenix in a "scramble" match when he pinned Mechawolf.

  7. Masato Tanaka pinned Chris Dickinson in a "no DQ" match.

  8. BCW Women's Champ Saraya Knight beat Maria Manic via countout.

  9. BCW Champ Johnny Blackcraft pinned David Starr.

  10. Matthew Justice pinned Johnny Blackcraft to win the BCW Title.

  11. Zicky Dice won a "battle royal." Also in thematch were Victor Benjamin, Lady Frost, Gory, Kit Osborne, John Wayne Murdoch, Mance Warner, Dale Patricks, KTB, Derek Direction, Dave Dutra, Benjamin Carter, Royce Isaacs, Sledge, Stockade, Conan Lycan, Conor Claxton, Lord Crewe, Rory Gulak, Cory Futuristic, Pinkie Sanchez, Atticus Cogar, Anthony Greene, Casanova Valentine, Arik Cannon, Matt Light, Swoggle, and Justin Credible.
Return to top of page









GCW Collective - Gamerchanger Wrestling
Orange Cassidy is Doing Something or Whatever…


April 6, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Allie Kat beat Kris Stadtlander, Saraya Knight, and Shotzi Blackheart in an "elimination lumberjack" match.
    • Knight was pinned.
    • Blackheart pinned Stadtlander.
    • Kat pinned Blackheart.

  2. Chris Brookes beat Logan Easton Laroux in thirteen falls.
    • Brookes was DQed.
    • Brookes was DQed.
    • Brookes submitted Laroux.
    • Brookes pinned Laroux.
    • Laroux pinned Brookes.
    • Brookes pinned Laroux.
    • Laroux pinned Brookes.
    • Brookes pinned Laroux.
    • Laroux pinned Brookes.
    • Brookes pinned Laroux.
    • Laroux pinned Brookes.
    • Brookes pinned Laroux.
    • Brrokes pinned Laroux.

  3. Jigsaw beat Sonny Defarge, Dan Champion, Jake Atlas, Tony Deppen, Lucky 13, and Air Wolf in a "scramble" match when he pinned Defarge.

  4. Session Moth Martina NC Nate Webb in a "last person standing" match.

  5. Faye Jackson, Jimmy Yuta, Terra Callaway, Arik Royal, & Red Eagle beat Veda Scott, Shazza McKenzie, Jeff Cannonball, Daniel Makabe, & Sage Phillips via quintuple submission.

  6. Shinjiro Ohtani pinned Jonathan Gresham.

  7. Trent Baretta pinned Chuck Taylor (1:05).

  8. Nick Gage pinned Ultramantis Black in "yuletide death" match.
Return to top of page









GCW Collective - IWF Unstoppable


April 6, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. J-Money beat Alexander Dean.

  2. IWS Canadian Champ Kevin Blanchard beat Ophidian.

  3. Maredes & Steven Mainz beat Fernando de la Cruz & Jordano the Producer, James Runyan & Karl Jepson, and Carvo & Rocco Benz in a "four way" match.

  4. The Green Phantom beat Matt Tremont and Nick Gage in a "three way hardcore" match.

  5. Maxim Lemire beat Nelson Pereira, Black Dynomite, Excess, Sanchez, and Sheldon Jean in a "six way" match .

  6. Addy Starr beat Solo Darling and Veda Scott in a "three way" match to win the vacant IWS Women's Title.

  7. IWS Champ Benjamin Tull beat Rory Gulak.

  8. Arik Cannon NC Sexxxy Eddy in an "aclobrawl" match.
Return to top of page









GCW Collective - Joey Janela's Spring Break III Part 2


"The Greatest Clusterfuck"
April 6, 2019 in Jersey City, NJ
White Eagle Hall drawing 600
Shown live on Fite.tv
  1. Jungle Boy submitted Joey Janela.

  2. Ortiz & Santana beat The Rock-n-Roll Express.

  3. LA Park pinned Masato Tanaka.

  4. There was no winner in a "clusterfuck battle royal." In the match were A-Kid, AJ Gray, Arik Cannon, Australian Suicide, Brendan Brown, Brian Pillman Jr., Carlos Romo, Caveman Ugg, Cecil Nyx, Chris Dickinson, Colby Corino, Crowbar, Drennan, Dustin Thomas, Effy, Egotistico Fantastico, Essa Rios, Ethan Page, Facade, G-Raver, Georgie Boy, Grim Reefer, Gringo Loco, Grizzly Redwood, Homicide, Jake Atlas, Jeff Cannonball, Jimmy Lloyd, Joe Gacy, Joey Ryan, JTG, Kikutaro, Kit Osbourne, Kobe Durst, Kyle the Beast, Lance Lude, Logan Stunt, Lucas Riley, Mantaur, Marko Stunt, Markus Crane, Masashi Takeda, Matt Nix, Matt Tremont, Maxwell Jacob Friedman, Michael Blaze, Nate Webb, Necro Butcher, Nick Barretti, Nick Gage, NWO Sting, Odinson, Ophidian, Parrow, Rich Swann, Rob Killjoy, Sexxxy Eddy, Shad Gaspard, Shane Mercer, Shlak, Slim J, Swoggle, Teddy Hart, Tony Deppen, and Tracy Smothers.
Return to top of page










WrestleCon - Mark Hitchcock Memorial Supershow


April 4, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing 2,000
Shown live on Fite.tv
  1. Masato Tanaka pinned Eddie Kingston (8:00).

  2. Rey Fenix pinned Pentagon, Jr. (7:02).

  3. Tajiri, DJZ, Puma King, & Samantha Heights beat Sammy Guevara, Santana, Ortiz, & Diamante (12:02) when Tajiri pinned Ortiz.

  4. Robbie Eagles beat Arez and Flamita (6:51) in a "triple threat" match when he pinned Arez.

  5. Jushin Liger, X-Pac, & Hurricane Helms beat Caleb Konley, Zane Riley, & Jake Manning (13:36) when Liger pinned Manning.

  6. Dragon Lee pinned Cavernario (12:21).

  7. Zack Sabre, Jr. submitted Shane Strickland (16:41).

  8. Christopher Daniels, Kazarian, & Scorpio Sky beat Orange Cassidy, Chuck Taylor, & Baretta (18:20) when Daniels pinned Cassidy.

  9. Will Ospreay pinned Bandido (16:48).
Wrestlecon Guests (April 5 & 6)
Faby Apache, Andrew Anderson, Arn Anderson, Road Warrior Animal, Bill Apter, Arez, David Arquette, Tony Atlas, Alicia Atout, Aussie Open, Ace Austin, Baby Doll, Bob Backlund, Buff Bagwell, Bandido, Dan Barry, Brutus Beefcake, Best Friends, Besties in the World, Fallah Bhah, Eric Bischoff, Black Taurus, Tessa Blanchard, Tully Blanchard, Shotzi Blackheart, Barbie Blank (Kelly Kelly), Blue Meanie, Celeste Bonin (Kaitlyn), Boogeyman, Booker T, Scarlet Bordeaux, Gerry Brisco, Wes Brisco, Adam Brooks, Tanea Brooks, D-Lo Brown, King Kong Bundy, Colt Cabana, Sami Calihan, Don Callis, Brian Cage, Gary Michael Cappetta, Bill Carr, Nitro Girl Chae, Cavernario, Christian, Johnathan Coachman, Cryme Tyme, Matt Cross, Daffney, Daga, Christopher Daniels, Tenille Dashwood, Selena De La Renta, Demon Bunny, Diamante, Ted Dibiase, Chris Dickinson, JJ Dillon, DJZ, Shane Douglas, Dovahkiin, Dragon Lee, Duke Droese, Jim Duggan, Lita, JT Dunn, Robbie Eagles, Bobby Eaton, Alisha Edwards, Candice Michelle, Eita, NWO Sting, Fatu, Fenix, Ric Flair, Flamita, Mick Foley, Noelle Foley, Katie Forbes, Penelope Ford, A.R. Fox, Madman Fulton, Funaki, Francine, Nitro Girl Fyre, Lilian Garcia, Ronnie Garvin, Jordynne Grace, Corey Graves, Green Ant, Vickie Guerrero, Sammy Guevara, Austin Gunn, Billy Gunn, Jackie Haas, Scott Hall, Bret Hart, Diana Hart, Teddy Hart, Jessica Havok, Billy Jack Haynes, John Morrison, Mark Henry, Kiera Hogan, Holidead, Hollywood, Missy Hyatt, Mr. Iguana, Iron Sheik, Jimmy Jacobs, Joey Janela, Marty Jannetty, Jeff Jarrett, Katarina, Frankie Kazarian, Priscilla Kelly, Gail Kim, King Leon The Sixth, Nikita Koloff, Jiro Kuroshio, Jerry Lawler, Ortiz, Santana, Kimber Lee, Jushin Liger, Rochelle Loewen, Teddy Long, Angelina Love, Zoe Lucas, Luchasaurus, Lex Lugar, Jerry Lynn, Dan Maff, Magnum TA, Maria Manic, Mantaur, Dutch Mantell, Santino Marella, Natalie Eva Marie, Session Moth Martina, Marty Martinez, Ashley Massaro, Chris Masters, Shawn Michaels, Taka Michinoku, Midajah, Frank Mir, McKenzie Mitchell, Maxwell Jacob Friedman, Summer Rae, Aerial Monroe, Jackie Moore, Shannon Moore, Moose, The Great Muta, MVP, Kevin Nash, John Nord, Scott Norton, Amber Nova, Enzo Amore, Harlow O'Hara, Onita, Sony Onno, Mike Orlando, Otani, Chase Owens, Dallas Page, Ricky Shane Page, Pamela Paulshock, Penta, Karlee Perez, Melina Perez, Brian Pillman Jr, Puma King, Dezmond Xavier, Zachary Wentz, Kylie Rae, Allie Recks, Rikishi, Essa Rios, Jake Roberts, Ace Romero, Thunder Rosa, Aspen Rose, Terri Runnels, Joey Ryan, Sabu, Jerry Saggs, Sandman, Tito Santana, Tony Schiavone, Scorpio Sky, Severn, Sexxxy Eddy, Shark Boy, Josh Shernoff, Shibata, Big R Shimizu, Ron Simmons, Emil Sitoci, Skeletor, Shun Skywalker, Sgt Slaughter, Davey Boy Smith Jr., Tracy Smothers, Al Snow, Nitro Girl Spice, Mike Mondo, Ken Doane, David Starr, Ricky Steamboat, Scott Steiner, Sting, Matt Striker, Minoru Suzuki, Rich Swann, Swoggle, Tammy Sytch, Hiroshi Tanahashi, Masato Tanaka, Tajiri, Tonga Kid, Trish Stratus, Ultimo Dragon, The Godfather, Taya Valkyrie, Jimmy Valiant, Rob Van Dam, Lisa Marie Varon, Val Venis, Jesse Ventura, Velvet Sky, Koko B Ware, Mikey Whipwreck, Jesse White, Barry Windham, Greg Valentine, Vampiro, Yamato, Itzuki Yamaski, Susumu Yokosuka, Yoshino, Renee Young, and Su Yung.

Return to top of page









WrestleCon - DDP's Birthday Bash Workshop


April 5, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing ???

Workshop presented by Diamond Dallas page featured a discussion of the history of DDP Yoga, demonstration of techniques, a workout, and Q&A session.

Return to top of page









WrestleCon - U.S. vs. The World


April 5, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Brian Pillman, Jr. pinned Emil Sitoci (7:58).

  2. Maxwell Jacob Friedman pinned Ethan Page (6:21).

  3. David Starr submitted Daga (10:41).

  4. Black Taurus pinned Darby Allin (7:14).

  5. Jiro Ikemen pinned Rich Swann (9:16).

  6. Dezmond Xavier, Trey Miguel. & Zachary Wentz beat Adam Brooks, Australian Suicide, & Robbie Eagles (6:44) when Suicide was pinned.

  7. Teddy Hart & Davey Boy Smith, Jr. beat Santana & Ortiz (11:04) when Hart pinned Ortiz.

  8. Puma King pinned Sammy Guevara (8:58).

  9. Brian Cage pinned Masato Tanaka (9:44).
Return to top of page









WrestleCon - RevPro U.K.


April 5, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing 1,000
Shown live on Fite.tv & RPW On Demand
  1. Chris Brooks & Jonathan Gresham beat Clark Connors & Karl Fredericks when Gresham scored the pin.

  2. Carlos Romo beat A-Kid, Flamita, and Kid Lykos ina :four way" match.

  3. Brian Cage beat Michael Oku.

  4. Minoru Suzuki & Zack Sabre, Jr. beat Hiroshi Tanahashi & Will Ospreay.

  5. Ryusuke Taguchi beat Rocky Romero.

  6. Tomohiro Ishii pinned David Starr.

  7. Mark Davis & Kyle Fletcher beat Sho & Yoh.
Return to top of page









WrestleCon - Joey Ryan's Penis Party


April 5, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing 1,000
Shown live on Fite.tv
  1. DJZ & Shigehiro Irie beat Bestia 666 & Arez when Ire pinned Arez.

  2. Black Taurus, Puma King, & Ultimo Dragon beat Mr. Iguana, Green Ant, & Shark Boy when Dragon pinned Shark Boy.

  3. Tracy Smothers pinned Su Yung.

  4. Rosemary & Allie beat Holidead & Thunder Rosa via double pinfall.

  5. Timothy Thatcher submitted David Arquette.

  6. Bill Carr pinned Dan Barry in a "death" match.

  7. Yoshiko (a blow-up doll) won "gauntlet battle royal" match and the DDT Iron Man Heavy Metal Title. Also in the match were Danshoku Dino, Antonio Honda, Maki Ito, Makoto Oishi, Mao, and Sanshiro Takagi.

  8. Mike Babchik, Tommy Dreamer, & Colt Cabana beat Matt Striker, Chuckie T, & Trent Beretta when Babchik pinned Striker. Jerry Lynn was the special guest referee.

  9. Taya Valkyrie & Johnny Penis (Morrison) beat Pentagon & Fenix.

  10. Session Moth Martina, Priscilla Kelly, & Scarlett Bordeaux beat Joey Ryan, Val Venis, & Sexxxy Eddy when Kelly pinned Ryan.
Return to top of page









WrestleCon - Pro Wrestling Revolver
Pancakes & Piledrivers III


April 6, 2019 in New York, NY
Midtown Hilton Hotel drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Moose beat Brian Cage and David Starr (5:47) in a "three way" match.

  2. Bill Carr & Dan Barry wona "gauntlet" match (20:05) to win the PWR Tag Title.
    • Davey Vega & Mat Fitchett beat Mark Davis & Kyle Fletcher (7:30).
    • Dezmond Xavier & Zachary Wentz beat Vega & Fitchett (9:00).
    • Pentagon, Jr. & Fenix beat Xavier & Wentz (11:48).
    • Ortiz & Santana beat Pentagon & Fenix (14:00).
    • Barry & Carr beat Ortiz & Santana (20:05).

  3. JT Dunn beat AR Fox, Ace Austin, and Sammy Guevara (8:53) in a "four way" match.

  4. Caleb Konley won a "scramble" match (14:31). Also in the match were Arik Cannon, Clayton Gainz, Daga, Jake Manning, John Skyler, Kyle the Beast, Lance Anoai, Mance Warner, Maxwell Jacob Friedman, Shigehiro Irie, and Trey Miguel.

  5. Matt Cross beat Adam Brooks (4:36).

  6. Impact X-Division Champ Rich Swann beat Chuck Mambo.

  7. Jacob Fatu beat Larry D, Ace Romero, Dan Maff, Fallah Bahh, and Madman Fulton (5:46) in a "six way" match.

  8. Eddie Kingston, Joe Gacy, & Shane Strickland beat Sami Callihan, Dave & Jake Crist (10:32).
Return to top of page










Does Funny = Money?


April 3, 2019 in Rahway, NJ
Rahway Rec Center drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Kikutaro pinned Bobby Wayward.

  2. Scarlett Bordeaux beat John Hartnett.

  3. Pat Buck beat Santana Jackson.

  4. Jake Manning beat Anthony Bowens, Johnny Clash, and Matt Macintosh in a 'four way" match when he beat Clash.

  5. Allie & Rosemary beat Dan Barry & Billy Carr when Barry was pinned.

  6. Buster Jackson pinned Shawn Donovan in a "bird box" match.

  7. Jos A & Jos B won a "tag team gauntlet" match.
    • The Shook Crew beat Grim & Duhop via pinfall.
    • The Breakfast Club bet The Shook Crew.
    • Massage Force beat The Breakfast Club via pinfall.
    • Massage Force beat Job Security via pinfall.
    • Kevin Matthews & Fallah Bah beat Massage Force when Bah made the pin.
    • The Blue Meanie & Super Nova beat Matthews & Bah via countout.
    • Jos A & Jos B beat meanie & Nova.

  8. Dan Maff beat Swoggle in a "street fight" match.

  9. Santino Marella & Colt Cabana beat The Heavenly Bodies (Justin & Dustin).
Return to top of page









Impact Wrestling United We Stand


April 4, 2019 in Rahway, NJ
Rahway Rec Center drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Fallah Bahh & KM beat Jos A & Jos B and The Heavenly Bodies (Desirable Dustin & Gigolo Justin) in a "three way" match to to win the Wrestle Pro Tag Title.

  2. Johnny Impact beat Jake Crist, Dante Fox, Pat Buck, and Ace Austin (12;32) in an "ultimate x" match.

  3. Drago, Aerostar, Marty Martinez, & Daga beat Brian Cage, Moose, Eddie Edwards, & Tommy Dreamer (11:01) when Martinez pinned Dreamer.

  4. Impact Knockouts Champ Taya Valkyrie beat Rosemary, Jordynne Grace, and Katie Forbes (8:59) in a "four way" match when she pinned Forbes.

  5. Santana & Ortiz beat Low-Ki & Ricky Martinez (12:38) when Ortiz pinned Martinez.

  6. Tessa Blanchard pinned Joey Ryan (10:27).

  7. Impact X-Division Champ Rich Swann pinned Flamita (7:46).

  8. Sami Callihan pinned Jimmy Havoc (13:50) in a "monster's ball" match.

  9. Pentagon, Jr. & Fenix beat Rob Van Dam & Sabu (8:03) when Pentagon pinned Sabu.
Return to top of page









Chaotic Wrestling Chaos for a Cause


April 6, 2019 in Rahway, NJ
Rahway Rec Center drawing ???
  1. Chaotic New England Champ Mike Verna beat Brett Domino.

  2. Royce Bishop & Triplelicious beat Aiden Aggro & Danger Kid and Tommy & Justin Grayson in a "three way" match.

  3. Chase del Monte defeated Richard Holliday.

  4. Chaotic Women's Champ Tasha Steelz beat Alisha Edwards.

  5. Anthony Greene defeated Davienne.

  6. Chaotic Tag Champs Bear Bronson & Bear Beefcake DDQ Dan Maff & Shawn Donovan.

  7. Jordynne Grace beat Ace Romero, DL Hurst, CJ Cruz, Scotty Slade, and Rex Lawless in "scramble" match.

  8. Chaotic Wrestling Champ Christian Casanova beat Tommy Dreamer.
Return to top of page









CZW vs. Wrestle Pro


April 6, 2019 in Rahway, NJ
Rahway Rec Center drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Matt Macintosh (WP) beat Johnny Silver (CZW).

  2. Chris Avery Queling beat Bull James and Shawn Donavan in a "three way" match.

  3. Vargas won a "scramble" match. Also in the match were Bear Bronson, Bobby Wayward, Buster Jackson, JXT, KC Navarro, and Julio Cruz.

  4. WSU Spirit Champ Kris Stadtlander (WP) beat Leyla Hirsch (CZW).

  5. Dave McCall & Nate Carter (CZW) beat Jos A & Jos B (WP).

  6. CZW Wired Champ Jordan Oliver beat Gary Jay, Jaxon Stone, Mr. Iguana in a "four way" match.

  7. Craig Steele (WP) beat Matt Tremont (CZW).

  8. Fallah Bahh (WP) beat Anthony Greene (CZW).

  9. DJ Hyde (CZW) beat Anthony Bowens (WP) via DQ.

  10. CZW Champ Mance Warner (CZW) beat Dan Maff (WP).
Return to top of page










Destiny & Fight Club Pro Fight for Destiny


April 4, 2019 in Queens, NY
NYC Arena drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. FCP Tag Champs Davey Vega & Mat Fitchett beat Session Moth Martina & Orange Cassidy, A-Kid & Carlos Romo, and Dezmond Xavier & Zachary Wentz in a "four way" match.

  2. Chuck Mambo beat Connor Mills.

  3. Gangrel beat Clayton Gainz, Jody Threat, Juba, Ryan Wright, & The OJMO in a "scramble" match.

  4. Trey Miguel beat Jake Atlas, Kip Sabian, and Penelope Ford in a "four way" match to win the DWW Next Generation Title.

  5. Ethan Page beat Sami Callihan and Shane Strickland in a "three way" match.

  6. FCP Champ Mark Davis beat Rickey Shane Page in a "no DQ" match.

  7. Mike Quackenbush, Puma King, & Robbie Eagles beat Chris Brookes, Kid Lykos, & Kyle Fletcher.
Return to top of page









IPW U.K.


April 5, 2019 in Queens, NY
NYC Arena drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Stardom American Dream 2019


April 5, 2019 in Queens, NY
NYC Arena drawing 650
Shown live on Fite.tv
  1. Jungle Kyona & Natsuko Tora beat Sonya Strong & Violette (9:38) when Kyona pinned Violette.

  2. Hana Kimura & Bobbi Tyler beat Brittany Blake & Britt Baker und Bea Priestley & Konami (8:03) in a "three way" match when Kimura pinned Blake.

  3. Stardom High Speed Champ Hazuki pinned Dust (5:44).

  4. Wonder of Stardom Champ Momo Watanabe pinned Utami Hayashishita (16:34).

  5. Mayu Iwatani, Arisa Hoshiki, Saki Kashima, & Tam Nakano beat Kagetsu, Andras Miyagi, Jamie Hayter, & Session Moth Martina (17:06) in an "elimination" match.
    • Miyagi pinned Kashima (5:44).
    • Hoshiki pinned Martina (8:54).
    • Kagetsu pinned Nakano (11:08).
    • Iwatani threw Miyagi over the top rope (13:12).
    • Hoshiki and Kagetsu when over the top rope (16:08).
    • Iwatani pinned Hayter (17:06).
    • Iwatani was the sole survivor.
Return to top of page









House of Glory Culture Class 19


April 6, 2019 in Queens, NY
NYC Arena drawing 400
Shown live on Fite.tv
  1. Isiah Kassidy & Marq Quen beat David Starr & JT Dunn.

  2. Ken Broadway beat Fenix.

  3. Kris Stadtlander & Nikki Addams beat Sonya Strong & Violette.

  4. HOG Crown Jewel Champ Mantequilla beat Kikutaro.

  5. The Great Muta, Pentagon Jr., & Tajiri beat Ortiz, Santana, Low-Ki.

  6. Matt Travis beat Big Daddy Cruz, Brian Burgundy, Evander James, Juba, and Kai in a "six way" match.

  7. HOG Champ Anthony Gangone beat Robbie Eagles.

  8. Leroy Green beat Smiley in a "casket" match.
Return to top of page










ROH / New Japan Festival of Honor


April 5, 2019 in New York, NY
Hulu Theater drawing ???

This was a fan convention featuring wrestlers from the upcoming G1 Supercard. Events at the festival included autograph sigining, Q&As, an arm wrestling tournament, and a performance by Mega Ran.

Return to top of page









ROH / New Japan G1 Supercard


April 6, 2019 in New York, NY
Madison Square Garden drawing 16,534
Shown live on Honor Club & NJPW World
  1. Kenny King won an "honor rumble" (42:21). Also in the match were Beer City Bruiser, Bushi, Leon St. Giovanni, Shaheem Ali, Sho, Yoh, Rhett Titus, Shingo Takagi, Ryusuke Taguchi, Will Ferrara, Chase Owens, Brian Milonas, Tracy Williams, PJ Black, Rocky Romero, Yoshi Hashi, Bad Luck Fale, Delirious, Colt Cabana, Toru Yano, Jonathan Gresham, Hirooki Goto, Minoru Suzuki, Cheeseburger, King Haku, Tomohiro Ishii, Vinny Marseglia, TK O'Ryan, The Great Muta, and Jushin Liger.

  2. ROH TV Champ Jeff Cobb pinned Will Ospreay (12:52) to win the Never Openweight Title.

  3. Rush pinned Dalton Castle (0:15).

  4. Kelly Klein pinned Mayu Iwatani (10:38) to win the Women of Honor Title.

  5. Juice Robinson, Flip Gordon, & Mark Haskins beat Bully Ray, Silas Young, & Shane Taylor (15:01) in a "street fight" match when Gordon pinned Ray.

  6. Dragon Lee beat Taiji Ishimori and Bandido (8:54) in a "three way" match to win the IWGP Junior Heavyweight Title when he pinned Bandido.

  7. IWGP Tag Champs Tama Tonga & Tanga Loa beat Brody King & Pierre Carl Oulette, Seiya Sanada, & Evil, and Mark & Jay Briscoe (9:45) in a "four way" match to win the ROH Tag Title when Loa pinned King.

  8. RPW British Champ Zack Sabre, Jr. submitted Hiroshi Tanahashi (15:14).

  9. Kota Ibushi pinned Tetsuya Naito (20:53) to win the IWGP I-C Title.

  10. Matt Taven beat Jay Lethal and Marty Scurll (29:35) in a "three way ladder match" to win the ROH Title.

  11. Kazuchika Okada pinned Jay White (32:33) to win the IWGP Title.
Return to top of page









Bullet Club Block Party


April 7, 2019 in Carlstadt, NJ
Redd's Restaurant drawing ???

This was a fan event featuring members of the Bullet Club: ay White, Tama Tonga, Tanga Loa, Hikuleo, Haku, Bad Luck Fale, Taiji Ishimori, Yujiro Takahashi, Robbie Eagles, Chase Owens, & Gino Gambino

Return to top of page










MLW Rise of the Renegades


April 4, 2019 in New York, NY
Melrose Ballroom drawing 1,000
  1. Ariel Dominguez beat Brian Idol.

  2. Jordan Oliver beat Kotto Brazil.

  3. Brian Pillman, Jr. beat Maxwell Jacob Friedman.

  4. Jacob Fatu beat Barrington Hughes.

  5. Rey Horus beat Ace Austin.

  6. Low-Ki & Ricky Martinez beat Mr. Grimm & ???.

  7. Lance Anoai & Jimmy Yuta beat Rich Swann & Myron Reed.

  8. Minoru Tanaka beat Daga.

  9. Alex Hammerstone, Maxwell Jacob Friedman, & Richard Holliday beat Teddy Hart, Davey Boy Smith Jr., & Brian Pillman Jr. in a "tables" match.

  10. Josef Samuel beat Ace Romero.

  11. Gringo Loco beat Puma King.

  12. Sami Callihan NC Mance Warner.

  13. Air Wolf beat Rey Fenix.

  14. MLW Champ Tom Lawlor pinned Jimmy Havoc in a "street fight' match.

  15. LA Park beat Pentagon, Jr.
Return to top of page









MLW Battle Riot 2


April 5, 2019 in New York, NY
Melrose Ballroom drawing ???
  1. J-Rocc beat Troy Hollywood.

  2. El Hijo de LA Park beat Gringo Loco.

  3. Pentagon, Jr. & Rey Fenix beat Air Wolf & Rey Horus.

  4. Mance Warner & Sami Callihan beat El Hijo de LA Park & Ricky Martinez.

  5. Alexander Hammerstone beat Gringo Loco.

  6. Brian Pillman, Jr. beat Rich Swann.

  7. MLW Middleweight Champ Teddy Hart pinned Ace Austin.

  8. Minoru Tanaka pinned Myron Reed.

  9. LA Park won a 'battle riot" match. Also in the macth were Konnan, Ace Austin, Ace Romero, Air Wolf, Alexander Hammerstone, Ariel Dominguez, Avalanche, Barrington Hughes, The Blue Meanie, Brian Pillman Jr., Daga, Dan Severn, Davey Boy Smith Jr., El Hijo de LA Park, Emil Sitoci, Gringo Loco, Jacob Fatu, Jimmy Havoc, Jimmy Yuta, Jordan Oliver, Ken Kerbis, Kotto Brazil, Lance Anoai, Leo Brien, Low-Ki, Mance Warner, Maxwell Jacob Friedman, Mike Patrick, Minoru Tanaka, Myron Reed, Ortiz, Pentagon Jr., Rey Fenix, Rey Horus, Richard Holliday, Rich Swann, Ricky Martinez, Sami Callihan, and Santana.
Return to top of page










Pizza Party Wrestling


April 3, 2019 in Ridgefield, NJ
Sheridan Building drawing ???
  1. Faye Jackson beat Brad Rush.

  2. FEST Tag Champs Lance Lude & Rob Killjoy beat Sass & Fury, The Stepdads, and The Atlantic City Scoundrels ina "four way" match.

  3. Ezekiel James beat Tony Deppen.

  4. Pizza Cat beat Ophidian.

  5. Alex Zayne beat Robbie Eagles.

  6. KTB beat Rory Gulak, Sam Jude, and ??? in a "four way street fight" match.

  7. Dick Justice beat Johnny Cockstrong in triple overtime of a "60 second ironman" match.

  8. 01086Y0 pinned Flex James.

  9. Matt Vertigo beat Zacky Strutts, Champagne Douglas, Everett Cross, Van Valley, and Russel K. Best in a "six way" match.

  10. Daniel Makabe submitted Fred Yehi.
Return to top of page









UPWA Undeniable


April 3, 2019 in Wayne, NJ
PAL Building drawing ???
  1. Sonny Kiss won a "battle royal."

  2. Mikal Mosley beat Craig Steele.

  3. The American Pitbulls beat Stars & Stripes, Team Espana, and The Dirty Blondes in a "four way" match to win the UPWA Tag Title.

  4. Bozworth beat Chris Masters.

  5. James Anthony beat Ricky Reyes to win the UPWA Cruiserweight Title.

  6. The Stro beat UPWA Champ LA Tank via countout.

  7. The American Murder Society beat Tough Guy, Inc.

  8. Carolina Champ Kenny Bengal beat Sonny Kiss.

  9. Victor Andrews beat Billy Gunn.

  10. UPWA Women's Champ Corrine Mink beat Mercedes Martinez and Nyla Rose in a "three way" match.
Return to top of page









MurderMania Night #1


April 3, 2019 in Brooklyn, NY
Lucky 13 Saloon drawing ???
  1. NPU Champ Casanova Valentine beat FMW Leather.

  2. Ophidian beat Joe Gacy.

  3. Lance Lude & Rob Killjoy beat Timmy Lou Retton & White Mike.
Return to top of page









Battle Club Pro Women Crush Wednesday


April 3, 2019 in Brooklyn, NY
Stuy Dome drawing ???
  1. Leyla Hirsch won a "gauntlet" match.

  2. Savannah Evans beat Kiera Hogan.

  3. Shazza McKenzie & Indi Hartwell beat Allie Kat & Veda Scott.

  4. Tasha Stellz beat Diamante.

  5. Maria Manic beat Su Yung.

  6. Aerial Monroe beat Thunder Rosa.

  7. Leva Bates & Solo Darling beat Ashley Vox & Delmi Exo.

  8. Kylie Rae beat Harlow O'Hara via countout.

  9. Tasha Steelz beat Harlow O'Hara.
Return to top of page









MurderMania Night #2


April 4, 2019 in Brooklyn, NY
Lucky 13 Saloon drawing ???
  1. Air Wolf beat Arik Cannon, Estonian Thunder Frog, and Pinkie Sanchez in a "four way elimination" match.

  2. Casanova Valentine beat Effy Gibbes.
Return to top of page









NYWC A Matter of Pride


April 4, 2019 in New York, NY
Stage 48 drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









FTW Sacred Heart Slam Forever!


February 5, 2019 in Glendale, NY
Sacred Heart Catholic Academy drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Uncanny Attractions Drags & Dropkicks


April 6, 2019 in Brooklyn, NY
House of Yes drawing ???
Shown live on Fite.tv
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Alfredo Palenque's Lucha Libre en el Bronx


April 6, 2019 in Bronx, NY
Gaucho's Gym drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Capitol Wrestling Ready or Not


April 7, 2019 in Ridgefiled, NJ
Sheridan Building drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Squared Circle Project


April 7, 2019 in Nyack, NJ
Veterans Park Arena drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page









Family Friendly Wrestling RescueMania


April 7, 2019 in Elmwood, NJ
Elmwood Park Rec Center drawing ???
  1. Match results unavailable.
Return to top of page










Wrestlemaniac with Mick Foley


April 3, 2019 in New York, NY
Subculture drawing ???

This was a live storytelling and Q&A event with Mick Foley.

Return to top of page









WaleMania V


April 4, 2019 in New York, NY
Sony Hall drawing ???

This event featured a live podcast, fan festival, concert, and party. Guests included Booker T, Samoa Joe, Lio Rush, Kofi Kingston, Kenny King, Bobby Lashley, Shane Strickland, and others. Numerous wrestlers attended the event. The after party featured a performance by Wale.

Return to top of page









F4WMania~!


April 5, 2019 in Jersey City, NJ
Unnamed Storefront drawing ???

Live Q&A with Dave Meltzer and Bryan Alvarez.

Return to top of page









DZ & Friends


April 6, 2019 in New York, NY
Caroline's on Broadway drawing ???

Dolph Ziggler performed a stand-up comedy routine featuring several guests.

Return to top of page









Sloberknocker Sessions with Jim Ross


April 6, 2019 in New York, NY
Gotham Comedy Club drawing ???

Storytelling and Q&A session with Jim Ross and Jerry Lawler.

Return to top of page









On Your Mark Wrestling Live


April 6, 2019 in New York, NY
Peoples Improv Theater drawing ???

Storytelling and Q&A session with Eric Bischoff, Taya Valkyrie, and Kenny King.

Return to top of page









What Happened in 83 Weeks


April 8, 2019 in Brooklyn, NY
Littlefield drawing ???

Live podcast with Eric Bischoff and Tony Shiavone.

Return to top of page









Escape from New York


April 8, 2019 in Brooklyn, NY
Murmrr Theater drawing ???

Podcast taping with Jim Ross and Brice Prichard.

Return to top of page